הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
פתח/סגור תפריט
הוועדה המקומית לתכנון ובניה – מעלה הגליל - דף הבית
1

דבר יו''ר הועדה

ראש העיר.jpg 

תושבים יקרים!
בימים אלה נכנסתי לתפקידי כיו"ר הוועדה המרחבית "מעלה הגליל", נחשפתי לוועדה מאורגנת ומסודרת, למדתי את עבודתה ונוהליה, מצאתי צוות מקצועי ומיומן העושה עבודתו נאמנה עם מוסר עבודה גבוה, ענייני ומקצועי.
בהזדמנות זו ברצוני לברך את היו"ר הקודם אדר' אדם קולמן, אדם שירת בתפקיד זה ב- 5 שנים האחרונות ועמל רבות ליצובה של הוועדה ומקצועיותה.
אדם הניח את התשתית  המקצועית של עבודת הוועדה, הניף את הוועדה מבחינת טכנולוגיה  עכשווית, בניית מאגרי מידע, מחשוב מתקדם והפנים נוהלי עבודה אצל עובדי הוועדה, והנחיל נורמות וידע מקצועי שסייעו להם לבצע את העבודה באופן מקצועי ואיכותי ומבלי לסטות מחוקי התכנון והבניה.
ברצוני להמשיך מגמה זו של היו"ר הקודם בדגש על הנושאים הבאים:

 1. השירות לאזרח במרכז העשייה של הוועדה.  מתן יעוץ תכנוני עדכני ומהיר, בכפוף לתיקון לחוק 101 שייתן  סמכויות לקידום להליך התכנון בסמכות ועדה

 2. מקומית שיסייע לקדם תכניות במהירות וביעילות.

 3. מהירות הטיפול בהיתר בנייה, מפורטות, בינוי בתיקים שיוגשו לוועדה, הסרת חסמים וטיפול מהיר ויעיל תוך הקפדה על חוק  התכנון והבניה.

 4. שדרוג מערכת  ,G.I.Sמידע אלפאנומרי שיקלו על האזרח בקבלת מידע מהוועדה לצורך טיפול יעיל ומהיר בהליך התכנון והרישוי.

 5. עמידה בלו"ז של הליך קידום תכניות מפורטות מול המערכות המקוונת, הן לתכנית בסמכות  מקומית, והן במתן המלצות לוועדה מחוזית לקידום תכנית

 6. בסמכותה, וכן פריסת סדר יום  ופרוטוקולים במערכת של מינהל התכנון את הוועדה.

 7. יישום הליך מסחר אלקטרוני תשלום דרך כרטיס אשראי לעניין אגרות בנייה והיטלים, קנסות דרך אתר הוועדה וכן בכרטיס אשראי במשרדי הוועדה דבר

 8. שיאפשר לציבור לחסוך זמן וטרחה לתשלומים הנדרשים.

 9. הוועדה נערכת להליך רישוי הזמן "הליך מקוון" לאור תיקון 101 לחוק שיכנס לתוקף החל מיום 3/4/16 .

 10. ליווי הליך סריקת ארכיב הוועדה והעלאתו לאתר הוועדה לכל הציבור.

 11.  קידום הליכי תכנון המתחמים של תכנית המתאר של ישובי ינוח-ג'ת מול המחוז.

 12. קידום הליכי תכנון של תכנית מתאר כיסרא-סמיע מול המחוז.

לסיום, אני רואה בכם תושבים יקרים, שותפים מלאים בהצלחת עבודת הוועדה, הוועדה נועדה  לשרת ולתת מענה מהיר והולם, אני רואה עצמי כמסייע ושותף של בניית הגליל וביסוסו בהיבטים של גידול אוכלוסייה צעירה חדשה ואיכותית, בהיבט של קידום תכניות שיהיה בהם מענה  לתעסוקה ומקומות פרנסה חדשניים בתחום התיירות והחקלאות וכן בניית מוקדי תעסוקה חדשים בתחום העסקים הקטניםוהיחודיים ההולכים ומתפתחים כמקורות תעסוקה ופרנסה לתושבי  האיזור .
אני רואה עצמי שותף מלא בשימור הטבע הנוף והסביבה שהם ערובה לאיכות החיים שלנו בגליל, והם הערך מוסף הגדול לקיום אוכלוסייה יציבה ואיכותית שנוכל כולנו להתגאות בה.


שלכם
מושון גבאי
יו"ר הוועדה

דבר יו''ר הועדה